Od 5. 6. do 9. 6. jsme mimo ČR na závodech Enduro Worldcup. Vaše objednávky tedy naposledy odesíláme v úterý 4. 6. a pak následně po víkendu v pondělí 10. 6. Díky za pochopení!

Řídítka Ride High Josh Bryceland Signature Alloy

 
  • 1 z 2
 

První řada značkových řídítek Burgtec vyvinutých s … ano … uhodli jste! Joshem Brycelandem.

2 290 Kč
Kategorie Řidítka
Zvolte variantu
Bryceland bar rise: 38mm Objednáno 2 290 Kč
   
Bryceland bar rise: 50mm Skladem 2 290 Kč
   
 

První řada značkových řídítek Burgtec vyvinutých s … ano … uhodli jste! Joshem Brycelandem.

Joshovi se líbilo, jak jsou řídítka Ride Wide široká, ale požádal nás, abychom mu vyrobili něco vyššího. "Krysa" nepatří k těm, kteří jsou "blázni" do nastavení, ale ví, co chce.

  • Width: 800mm
  • Rise: 38mm, 50mm
  • Available in 35mm clamp only.
  • Backsweep: 9°
  • Upsweep: 5°
  • Weight: 38mm Rise = 346g, 50mm Rise = 391g


38MM RISE:

V roce 2018 Josh přišel s nápadem na něco univerzálnějšího, co by mohl používat na všech svých kolech. Po testování různých prototypů nakonec zúžil výběr na tyč se stoupáním 38 mm, což byla ideální volba. Jako první materiál ho napadl karbon, ale poté, co se svezl na různých prototypech ze slitiny Alloy, mu prostě vyhovovala víc.

A tak se zrodilo 38mm "Ride High". Stejné nepřekonatelné pohodlí a odolnost jako u celé řady Ride Wide, ale jen o něco vyšší.

50MM RISE:

Dá se říci, že řídítka s vysokým náběhem ustoupila v posledním desetiletí do pozadí, a to z velké části kvůli rostoucím rozměrům kol, které zvyšují přední části kol, a jezdcům, kteří se snaží přizpůsobit své dřívější jízdní pozici.

Poté, co k nám Josh před více než třemi lety poprvé přišel a rozhodl se pro řídítka se zdvihem 38 mm, chtěl opět doslova zvednout laťku.

Již dříve jsme vedle 38mm tyče vytvořili prototyp 50mm tyče, ale v té době jsme měli pocit, že vypadají nepatřičně. Vzhledem k tomu, že stále více jezdců přechází na 29ky, měli jsme pocit, že trh na ně prostě není připraven.

Josh se na 38ky rychle adaptoval, ale stále měl pocit, že na svých kolech používá hodně komínků. Proto se stále častěji zastavoval v centrále Burgtec a ptal se, jestli máme ještě nějaká řídítka se stoupáním 50 mm.

Nakonec nám prototypová řídítka došla a Rats je velmi přesvědčivý chlapík, takže jsme se prostě rozhodli jít do výroby s padesátkami.

Joshovi se líbí, že vyšší stoupání umožňuje lepší manévrovatelnost a také se zbavil přebytečné výšky.

Navíc, protože je vyšší jezdec, udržují jeho váhu tam, kde ji chce mít, a bez mučení přiznává: "Je to jednodušší pro moje záda".

Řidítka se přirozeně hodí na kola Dirt, ale jak Josh a kluci ukazují, jsou stejně dobře použitelná i na trailových kolech s větším zdvihem.